| Miruna19miru a întrebat:

Imi poate spune cineva cum se desfășoară un interviu? As vrea sa stiu daca este ceva chiar atat de serios avand in vedere ca am aplicat pentru un post la Decathlon si la alte câteva firme din mall (H&M, Zara). As vrea sa stiu la ce sa ma astept.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că astea te ajută;
https://www.officedirect.ro/......-angajator

| HelpingHands a răspuns:

Păi e serios, dar trebuie să fii tu însuți și să știi să te vinzi, adică să nu spui ceva incriminator. Dacă ai întâlni un băiat și ți-ar spune toate problemele lui ți-ar mai plăcea să ai o relație cu el? Așa și cu angajatorul, trebuie să spui numai lucruri agreabile. Să creadă că tu ești omul pe care-l caută! Spui tot ce ai tu mai special, mai frumos! Să simtă că i se face un cadou dacă te angajează pe tine! Și nu este nici o minciună în asta! La job te vei duce cu sufletul deschis și vei da tot ce ai mai bun. Ăsta e mindset-ul.

Asta e cel mai important! Ei te vor întreba de experiență, poate te vor pune într-o situație specifică să vadă ce soluție găsești, îți vor pune întrebări capcană de genul: ce nu ți-ar place la un loc de muncă? Tu trebuie să fii inteligentă și încrezătoare.