| drumitrana a întrebat:

Imi pot face un cv sub forma de video? Voi ce spuneti? Nu prezentarea cvului meu sub forma de video, ci eu sa apar si sa ma prezint si apoi sa prezint si dovezile care atesta experienta mea. Credeti ca as avea noroc cu un astfel de cv?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mergi pe varianta clasică!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ca să te angajezi actor la Holywood. Sau playboy.

| Eireann a răspuns:

Din pacate nu. Stii cum se fac angajariile? Iau un teanc de cv-uri si le selectez pe cele care indeplinesc criteriile esentiale. Restul la gunoi. Apoi le selectez pe cele care indeplinesc cat mai multe din cerintele dezirabile. Din astea aleg (sefa mea alege) maxim 5 minim 2 pe care sa ii chem la interviu. La interviu poti sa demonstrezi ca ai experienta, ca te potrivesti pentru acest loc de munca, etc. Nimeni nu are timp sa se uite la un video.