| Joker3134 a întrebat:

In București care e cel mai mic salariu? Am văzut că se plătește cu 2000 lei un necalificat și minimul pe economie e 1300 parcă.

7 răspunsuri:
| 70gabriela70 a răspuns:

Cel mai mic salariu peste tot este salariul minim pe economie. Si da, in jur de 1300 este.

Răspuns utilizator avertizat
| 70gabriela70 a răspuns (pentru Joker3134):

Pai depinde si ca ce vrei sa lucrezi. Normal ca sunt si salarii mai mari. Sa-ti dau niste exemple pe care le stiu: cei care au grija de ingrijirea parcurilor iau peste 2000 de lei. Sau cunosc o fata care este bona si ia in jur de 3000 de lei (da, stiu, si eu am avut o reactie wow). Altceva nu mai stiu sa-ti zic, depinde mult de meserie

| 70gabriela70 a răspuns (pentru 70gabriela70):

Cei care se ocupa cu ingrijirea parcurilor*

Răspuns utilizator avertizat
| 70gabriela70 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu, de fapt nu sta nici 8 ore/zi :O

| 70gabriela70 a răspuns (pentru Joker3134):

Scuza-ma ca te intreb dar cati ani ai? Ca se vede ca nu ai experienta prea multa in munca. Eu anul asta termin facultatea, lucrez pe un post unde iti trebuie facultate si iau minim pe economie in Brasov