| InVisible99 a întrebat:

In ce consta examinarea medicala pentru angajare?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Porcusorul a răspuns:

In general masurarea tensiunii arteriale, examen oftalmologic, ascultatie cu stetoscopul si cateva intrebari despre bolile din trecut si ale parintilor. Daca ajungi sa ai masina de serviciu sau manuiesti echipamente potential periculoase se face si examen psihologic. Daca lucrezi in ture de noaptea se mai fac EKG si glicemie. Daca lucrezi in domeniul alimentar se face si examen coproparazitologic (analize la scaun).

5 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Depinde ca ce vrei sa te angajezi. Spune-mi te rog, ca sa iti zic ce examene trebuie sa faci.

| InVisible99 explică (pentru Daniel9988):

Random, in general intreb

| StigmatA a răspuns:

Medicina muncii?

Doar iti pune niste intrebari..in marea majoritate a cazurilor