| Yoyo12345 a întrebat:

In ce consta job-ul ajutor de bucatar, ce trebuie sa faci mai exact? ( nu stiu daca am pus bine categoria )

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca ajutor de bucatar poti afce tot ce te pune bucatarul sa faci: de la curatat zarzavaturile, la spalat vasele, pana la spalat pe jos in bucatarie si sala de mese.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca ajutor de bucatar cureti cartofii, morcovii ceapa pîna te saturi si le visezi si noaptea, poate te pune sa speli vase oale crătiți, e de muncă nu glumă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, cureti legume, tai, toci... Bucatarul doar ia cantitatile si le pune la gatit, tu i le pregatesti.
Cand prinzi experienta, probabil vei participa si la gatit, te va pune pe tine cel putin sa incalzesti, poate chiar sa faci preparatele simple.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Acest job presupune să ajuți bucătarul, cu curățat legume/fructe, curățenie, spălat de vase etc. Treburi prin bucătărie. Dacă îi o persoană chill bucătarul, pe lângă aceste treburi, te lasă sau te învață cum să prepari anumite mâncăruri cum să le aranjezi în farfurie etc.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Faci munca de jos din bucatarie:te pune sa faci ce nu face bucatarul sef.

| kta1431k a răspuns:

Ajutorul de bucatar este un bucatar in devenire caruia ii revin si muncile ce nu le face bucatarul chef in bucatarie, si totul depide de organizarea bucatariei in sine, ii poate revenii si spalarea vaselor, curatenie, etc, totul depinde de finantarea bucatariei. Sunt bucatarii in anumite localuri in care exista oameni ce se ocupa cu spalarea vaselor sau curatenie, ajutorul de bucatar fiind "mana dreapta" a chef-ului.