| anonim_4396 a întrebat:

In ce țara merita sa pleci la munca?
Ar fi Uk, dar cu brexitul e cam nasol.
M-am gândit la Elveția, Austria, Norvegia sau Irlanda.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Austria

| FreddieM a răspuns:

In uk e ok, dar trebuie sa fii foarte bun in ceva adica specializat. Astia nu vor sa mai primeasca sarmanii europeni de tipul,, fac orice" si pe buna dreptate.

| Nimeni10 a răspuns (pentru FreddieM):

In uk doar la exterioare pot sa ma duc

| biancaebar a răspuns:

Elvetia se plateste foarte bine dar trebuie sa ai in cont ca stilul de viata e cam scump. Si celelalte optiuni sunt bune din cate am auzit dar eu sunt informata mai mult depre Elvetia pentru ca am o prietene care locuieste acolo si mi-a povestit cate ceva.