| anonim_4396 a întrebat:

In ce tari sunt cele mai bune salarii pentru ingineri (in orice domeniu al inginerie)? De preferabil sa nu existe feminism, LGBTQLMNOPQ+-, SJW etc. in tarile precizate.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi pe la arabi daca nu suporti restul oamenilor fiecare cu apucaturile lor

| sierra1 a răspuns:

"cele mai bune salarii pentru ingineri"

sunt sute se specializări, sute de criterii pentru salarizare, sute de funcții și mai sunt sute de țări. Răspuns IMPOSIBIL!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe Marte.

| Goete a răspuns:

Fsptul ca salariul e mai bun, nu e similar cu puterea de cumparare mai mare.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Raspuns pentru Goete: Majoritatea produselor de care am nevoie vin din China si au preturi fixe in toate tarile.
Raspuns pentru sierra1: Am observat ca salariile sunt simetrice cu moneda din tara respectiva. Deci ar exista raspunsuri.
Raspuns pentru LupuiDei1993: Chiar ma gandesc sa ma duc in Arabia Saudita, o sa caut profesor care sa ma invete alfabetul, ala e problema mare
Raspuns pentru suntserios: Problema e ca exista o sansa sa nu mi se echivaleze studiile si sa le reiau in tara respectiva. Cu feminismul si alte mizerii, pot oricand sa fiu acuzat fals de diverse si sa pierd mai mult timp decat am pierdut in Romania. Daca e ceva, raman aici in Ro, doar sa nu pierd si mai mult timp.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai breh calm cu prostiile. Am un vecin care e security systems engineer la aerportul ala mega-ultra-super-hiper de il construiesc astia in Dubai. Nu are nici o treaba cu alfabetul alora, iar cu limba 2-3 expresii cit sa iti dai seama daca te injura unul sau te invita la un ceai. Engleza e sfinta pentru expatii care lucreaza in domeniul tehnic. Localnicii in marea lor parte stau si freaca menta.winking

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Produsele care vin din China au preturi fixe in toate tarile?
Cine ti-a spus tampenia asta happy?
Si nu uita ca nu mananci produse chinezesti si nu locuiesti in casa chinezeasca si nici facturile nu ti lenvei plati in China... doar daca nu te muti acolo.
Dar daca crezi ca banii aduc fericirea, iti doresc sa ai multi

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Mancarea e simetrica cu salariul. Nu ai observat ca toate componentele de PC care sunt facute in China au pret fix pe $? Ai trait sub o stanca? laughing

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe cat ai curaj sa pui pariu ca nu e adevarat noci faptul cu mancarea, noco cu componentele de PC - care nu stiu dealtfel cat de mult iti influenteaza nivelul de trai, ca ceea ce platesti lunar e casa si dacturile si nu componentele de pc...
Iti pui toti banii la pariu? Iti dovedesc cu video si poze, cu revoste de la magazine, cu facturi din 3 tari diferite, ca te inseli amarnic

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Nu sunt ca tine, roman inapoiat cu 4 clase care se crede geniu, ca sa pariez. Daca poti dovedi ca are vreo legatura intrebarea mea cu nivelul de trai, si daca poti dovedi ca piesele necesare mie pentru proiecte au preturi diferite in diferite tari, vei scapa de block (sau ignore cum zice pe TPU).

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Fac eu ceva pe ignorul unui ignorant. Adio

| LupusDei1993 a răspuns:

Pai
Rusia, Arabia Saudita, altele mai bune nu stiu