| 123098lolol a întrebat:

In clasa a 5a m-am mutat la alta scoala si eram cu mult peste nivelul clasei. Toti profesorii inclusv d-na diriginta a sfatuit-o pe mama sa ma mute la o cls mai buna dar eu nu am vrut si mama mi-a ascultat decizia. Toti colegii ma urasc deoarece am luat premiu 1 si in a5a si in a6a si mereu spun ca am dat cadouri la profesori etc. Mereu trebuie sa le dau temele, altfel spun tot felul de vorbe despre mine la profesori. In decembri am fost internata pentru 2 luni dar colegii spuneau la profesori ca stau acasa ca nu mai vreau sa vin la scoala si sa scap de teze. Acum nu stiu ce sa fac... as vrea sa ma mut la alta cls deoarece inca 6-10 colegi s-au mutat si au ramas in clasa 13 (acei colegi foarte slabi cu 3-7 in teze la romana). Am inteles ca vor veni multi colegi noi dar nici doamna diriginta nu stie nimic despre ei in legatura cu notele si restul. In clasa unde vreau sa ma mut erau 25 la finalul anului trecut cu inca 6 care se vor muta acum din vechea clasa vor fi 31. As mai avea cum sa intru in acea clasa?

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Daca bagi un om zdravan la minte intre nebuni, nebunii vor zice de cel zdravan ca este nebun ca nu este asemeni lor. Deci pleaca unde vezi cu ochii schimba clasa schimba scoala schimbind locul schimbi norocul

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LondoneseCat a răspuns:

Te duci la diriginta clasei respective cu mamica de manuta, ii dati ceva si ii ziceti ca vrei neaparat sa te muti big grin dar acum, nu in timpul anului.succes.funda?:*

| L0lady a răspuns:

In primul rand : nu ai de ce sa pleci urechea la colegii tai care sunt rautaciosi cu tine pentru ca te invidiaza si in al doilea rand : pe langa diriginta, mai trebuie sa vorbesti si cu d-nul/d-na director pentru un transfer, si o mica atentie acolo, flori, ciocolata, stii tu. Succes!