| anonim_4396 a întrebat:

In general, cat este salariul unui inginer proiectant auto?(in mana)

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureala! Nimeni nu stie cu cat va fi platit. Aia depinde de patron. Sunt patroni care platesc bine iar altii dau cat sa-ti scoata ochii. Nu mai este ca pe vremea comunismului: erai inginer proiectant primeai 3.000 lei.

| lorena1gianinak a răspuns:

1.000 de euro, salariul de pornire al unui Inginer Proiectant-pot sa iti spun ca asta e salariul de pornire.2.000 de euro am inteles ca ar fi salariul, dar nu stiu sigur.acum cred ca depinde si de vechimea pe care o ai si cata experienta devedesti.