| Sandyii a întrebat:

In general vorbin, e concurenta mare la intrarea la facultatea/specializarea de psihopedagogie speciala? Sunt interesat in mode special de Universitatea de Vest TM, Babes-Bolyai, A I Cuza, si Universitatea din Bucuresti.

1 răspuns:
| Ether a răspuns:

De fapt, care este intrebarea? Daca este concurenta mare la fiecare din acele universitati? Coincidenta face ca eu sa fi fost la una din ele, Babes-Bolyai. Concurenta nu este acerba, dar totusi daca vi cu note de 5 si 6, ai mai putine sanse sa intri pe locurile bugetate. Depinde de locul pe care il vrei sa il ocupi. Din punct de vedere al cercetarii stiintifice, cele din Bucuresti si Cluj sunt in top.