| DanSor a întrebat:

In generala presupun ca ati fost intrebat "Ce vrei sa te faci cand vei fi mare?"... Ce ganduri aveati atunci si ce ganduri aveti acum?

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

In clasa a VII-a vroiam sa ma fac medic veterinar si chiar mi-ar fi placut sa fiu, doar ca am ajuns la concluzia ca nu as fi fost prea buna in meseria asta, deoarece sunt o fire sensibila si as fi suferit prea mult daca un animalut patea ceva. Acum vreau sa devin psiholog, deja sunt in anul II de facultate. big grin

10 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Cand o sa ma fac mare vreau sa ma fac Monica Columbeanu:devil)

Chiar nu stiu.pana acum mergeam pe Medicina-Farmacie.Acum nu ma mai incanta atat de mult.

| zeenath a răspuns:

Hmmmm.interesanta intrebare. De cand eram mai mica aveam diverse teluri destul de indraznete pentru varsta aiahee hee Visam sa devin profesoara, tehnician dentar, doctorita, artist ( pictor, sculptor, fotograf, designer vestimntar, designer de interior ), arhitect, pianista. Dintre toate acestea, pot sa spun ca in cea mai mare parte mi s-au implinit prin ambitie.Viata mea a fost ca o harta turistica ( puncte de pe harta = dorinta si implinire ) asa ca am fost profesoara, am facut liceul de arta, aproape ca am terminat si faculta de sculptura, sunt tehnician dentar, medic stomatolog, planuiesc sa fac studii (poate in Germania ) despre arta fotografica sau design interior. Arhitectura, deocamdata nu stiu. Asa, si in finalam avut un accident care mi-a afectat coloana iar cariera mea de medic stomatolog si sculptor e pe muchie de cutit! Si poate va intrebati cati ani am ...am 28. Aveti grija ce va doriti, ca poate se implineste!big grin Acum imi doresc foarte spre linistea mea sufleteasca sa am am un pian/pianina si sa iau ore de pian!happy - atleaste for the time being!

| Stefania a răspuns:

Buna!

Eu vreau sa devin Psiholog`love struck!

Consider ca este o munca prin care chiar poti ajuta si da sfaturi celor care nu sunt atat de norocosi in viata si imi place foarte mult sa ajut oameni`love struck, eu consider ca Dumnezeu ne-a dat viata cu un scop si pentru a gata o misiune si noi trebuie sa o terminam`love struck.

[{ By PiNkY }]

| BingBang :D a răspuns:

Ca sa fiu sincera, sunt in generalabig grin.
Deci, daca ma intrebi, pot da un raspuns destul de bun: Profesoara de romana sau de englezahappy
Asta imi doresc acum. Poate peste ani imi voi mai schimba aceasta alegere.
De cand suntem mici am fost intrebati acest lucru; si inca suntem intrebati. Pe acest parcurs al vietii am dat raspunsuri diferite, in functie de ce varsta, gusturi aveam. Apoi, sau mai schimbat.
Funda? :*

| MeGhosta a răspuns:

Vreau sa deschid o "firma" prin care sa curatam planeta dar nu "gunoier"laughing ca si Polaris sau altelechatterboxlaughing! Vreau sa existe lucruri degradabile etc. Si cu voluntariat la : Curatarea padurilor dupa picnicuri etcchatterbox love struck! Deoarece ma cam sperie incalzirea globalastraight face Deja da semne "Mai multi ghetari sau topit"winking:-

| Alii a răspuns:

Medic legisttt:X, arhitect, avocat, arheolog sau designerr:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spion happy
really

| georgyana_8368 a răspuns:

Cand eram prin clasa a doua ziceam ca vreau sa ma fac mireasachatterboxlaughing, dar acum sunt la liceubig grin

| georgyana_8368 a răspuns:

Cand eram prin clasa a doua ziceam ca vreau sa ma fac mireasalaughing, dar acum sunt la liceu.

| AK_6551 a răspuns:

Vroiam sa devin si eu smecher happy dar acum mi-as dori sa devin un bucatar bun si sa plec in Australia unde pot trai o viata mult mai buna si linistita decat aici...