| CraigThunderSs a întrebat:

În meseria de soldat-angajat ce ai de făcut? Mai precis cu ce te ocupi în acest job?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde și de pregătire. Soldații fără grade fac de obicei pază pe la diferite obiective. Am amici care ocupă posturi de pază din interiorul unităților (depozit de armament de exemplu), sau păzesc obiective separate, cum ar fi un poligon de tragere.
Din ce am văzut, și la instituțiile ce țin de justiție (parchet, judecătorii) erau jandarmi înainte de pandemie, acum s-au înlocuit cu militari (armată).
Cei care nu fac pază pot avea program normal de 8 ore/zi și fac antrenamente și întreținere în jurul unităților.
Într-o unitate militară se evită apelarea la civili, inclusiv pentru treburile simple (săpat, vopsit, cosit, etc). Drept urmare, soldații se ocupa de întreținerea terenului și a clădirii, au adesea muncă fizică în timpul programului.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: inveți cum să ucizi și să nu te lași ucis (crezi că ți se potrivește?)

| DecstarIsBackAgainMtfk a răspuns:

Gratare, alcool, tutun, pacat ca nu ai voie la femei. trebuie sa ceri invoire la superior. Ti-o zic pe bune, si nu fac glume. Go for it daca vrei sa tragi cu arma, sa cari 30 de kilograme in spate o data la nu stiu cat timp si apoi sa te relaxezi.