| Fernando9Torres a întrebat:

In momentul de fata locul actual de munca e unul foarte depresiv, așa ca ma gândesc sa-l schimb. Vreau sa va întreb ceva sugestii de job ce nu aduce monotonie. Eu unul am zis da as vrea sa încerc pe partea de gastronomie(bucătar/pizzer)?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai muncit aici?

| Fernando9Torres explică (pentru Violleta2022):

1?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fernando9Torres):

1 an, 1 luna sau 1 saptamana?
Cat ai?

| Fernando9Torres explică (pentru Violleta2022):

Am scris și "an" la final...nush de ce s-o postat așa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Din cate stiu eu, oamenii sunt depresivi, nu joburile.
Joburile pot fi lente, monotone, plictisitoare, dar nu depresive.
Ma rog, poate ai nevoie de un psiholog, daca esti in depresie, dar te asigur ca un job nu-ti induce depresia.

| Fernando9Torres explică (pentru Violleta2022):

Țin sa specific, ca n-am avut o problema cu lucrurile de genul pana acum(și lucrez de mult) De un an am zis sa încerc "ceva nou" și am schimbat locul de munca. Iar de 1 an lucrez aici. Chestia e ca sunt unele persoane ce încerca sa te atace cu cea mai mică greșeala(și fiind nou in domeniu, sunt și greșeli) iar din vina asta am ajuns sa merg "in scârbă" și am o stare foarte nașpa(mai ales ca mie îmi bagă foarte multe tura fe după amiza, ca vezi doamen sunt tânăr și n-am familie ca și ei?). Da, am zis ca o sa
discut și cu directorul companiei dar vorbim despre un angajat ce lucrează de 15 ani(și in funcție de conducere) vs eu, de 1 an?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Vorbeste cu seful tau, daca nu aveti director de resurse umane si roaga-l sa te mute de la jobul respectiv, la ceva mai dinamic, mai versatil, mai complex poate. Spune-i ca vrei sa inveti lucruri noi, fiindca esti capabil sa faci chestii mai complexe!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca in bucataria unui restaurant e mereu rutina si faci zi de zi aceleasi preparate nu?

| Fernando9Torres explică (pentru suntserios):

Da, dar am mai lucrat in HORECAhappy. + ca bucătăria e un hobby și am zis sa-i dau o șansa?‍♂️

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Livrare pizza la domiciu cu bicicleta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape orice job e repetitiv, în afară de artă și partea de free lancing. Adică atunci când persoane îți cer să le faci desenul cutare ori ședințe foto ori te cheamă lăutar la nunți. Genul ăsta de lucruri nu-s foarte robotice, dar, chiar și aici intervine o anumită rutină.