| anonim_4396 a întrebat:

In Romania este ilegal sa detii un tigru la tine acasa?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă îți faci zoo, nu e.

| PainTech a răspuns:

Da.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Numai Nutu Camataru isi poate permite acest lux https://www.youtube.com/watch?v=RT2WgGAGumw. Da in capitalism ori ce e posibil pentru ca banul vorbeste iar in Romania daca ai cascaval te poti pisa pe toti, poti sa comiti cate crime vrei, ce sa mai e lumea de apoi JUNGLA curata.

| RKBlue a răspuns:

Daca e viu, da.
Daca tot il ti, te va manca...(glumesc doar.Singurul lucru pe care il va afce e sa te sfasie.)
Tigrii, spre deosebire de lei, de exemplu, nu sunt feline carora le poti anticicpa miscarile. Poti cauta si vei afla ca ingrijitorii de tigrii, cei care ii studiaza si cei care ii antrenea pentru circuri/ spectacole, au o viata mai grea decat cei de lei.
Tigrii nu sunt animale care pot fi domesticite.Nici leii.
Dar tigrii devin mai periculosi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De pluș? Nu, nu este ilegal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Știu că Sile Cămătaru are tigri

| christall a răspuns:

Este ilegal sa detii animale salbatice.