| GrungyCacti a întrebat:

Incepand din aceasta vara as dori sa ma angajez la unul din magazinele Inditex: Bershka, Pull and Bear, Stradivarius sau Zara. Eu am mai multe piercinguri in urechi si unul in nas si voiam sa stiu daca asta o sa fie un impediment la angajare. Imi poate raspunde cineva cu experienta in domeniu? Multumesc. happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, in 99% din cazuri, angajatorii nu vor accepta ca angajatii sa aiba piercinguri pe fata sau tatuaje vizibile.
Impactul cu clientela intr-un magazin cu prestanta, da o imagine distorsionata (proasta) asupra magazinului, a ceea ce se comercializeaza acolo si angajatorii nu vor sa riste sa le scada vanzarile.
Iti poti gasi de munca in magazinele cu specific de: vanzari de pieircing, la tarabe, imprastiat pliante, undeva in administratie, dar in nici un caz, in fata clientului.

| Kogaion a răspuns:

Nu am experienta in domeniu, dar eu am mai vazut vanzatoare cu piercinguri si tatuaje, unele chiar de la firmele mentionate de tine. Deci nu cred ca este un impediment.

| Daniel9988 a răspuns:

Eram la Zara, prin Palas Mall in Iasi.Am vazut o asistenta de raion cu bratele tatuate pana la ultimul deget, cu o gramada de piercinguri(cred ca avea cate 3 in urechi, unul pe buza inferioara, 2 in nas si o gramada la tample.Deci,in concluzie, nu are nimic.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu vei intampina probleme... dupa parerea mea, ai avea un avantaj pentru ca ai un stil aparte

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Stii cum e, e cu dus si intors. Cand vei da interviul pentru angajare domnul sau doamna angajator te va analiza si in functie de ce cred ei despre piercinguri vei fi angajata sau nu. Sa stii ca tinuta comportamentul si abilitatiile tale conteaza mult pentru angajator..mai ales prima vedere. Acum faci cum vrei dar e bine ca la interviu sa nu exagerezi cu piercingurile ci sa pastrezi doar unul doua daca nu poti renunta.

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Si eu ca si client am vazut la aceste magazine vanzatori/vanzatoare care ieseau destul de mult din anonimat, aveau piercing-uri, tatuaje si dreduri, tot felul de,, nebunii,, de genu.