| Vld_Vlad_1973 a întrebat:

Inginer constructor sau petrol si gaze?

1 răspuns:
| danutz2006 a răspuns:

Pai... de ce doar aceste 2 optiuni?
Daca discutam punctual atunci pe partea de constructii eu as opta mai mult pentru design, arhitectura, iar daca discutam de petrol si gaze ar trebui sa iei in calcul faptul ca pretul barilului este destul de jos iar tendinta este de a se produce cat mai multa energie verde si sa se renunte la dependenta de carburanti. Inca mai e mult pana acolo dar... vorbim de viitor.
IT-ul este o optiune foarte buna in acest moment ( asta daca te pasioneaza) deoarece acum orice device are in el si o componenta electronica care... este programata sa faca ceva.
Optiunea este a ta!