| Anonimalul a întrebat:

Între un salariu de stat (academia de poliție) si un sa fii propriul sef (antreprenor) care este mai bun tinand cont de criteriile urmatoare:
- riscuri
- urmez un liceu cu profil economic si am multe posibilități pentru a deveni un antreprenor de succes
- influența celor din jur ce in momentul actual a devenit sibo dorința pentru academia de poliție

Ce avantaje si dezavantaje sunt in comparație?
Voi ce ati alege, de ce?
Sa fie totul strict profesional

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Daca ai abilitati de patron e mai bine. Altfel poti da faliment si nu-i bine. Solda la stat este sigura.