| Iyulia3712 a întrebat:

Intreb de curiozitate, are vreo relevanta media la purtare din cursul liceului, pentru umf cluj? Sau chiar pentru facultatile de medicina din strainatate. Orice informatie relevanta si concreta, sigura, mi-ar fi de folos. Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Poti sa fii linistita din acest punct de vedere!---tocmai pentru motivul ca UMF-ul din Cluj nu este o institutie de invatamant superior militar care sa impuna candidatilor parcugerea unor etape premergatoare concursului de admitere propriu-zis, respectiv etapele de "recrutare" si "selectie aptitudinala".
Singurul criteriu (de departajare), in cazul in care pe ultimul loc concureaza doi candidati cu punctaj egal la proba tip grila, este media examenului de bacalaureat.

p.s. Candidatii care doresc sa devina medici militari concureaza pe locurile scoase in concurs de catre Institutul medico-militar :https://institutul-medico-militar.mapn.ro/pages/view/104

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In medicina este nevoie de multa seriozitate.
O nota proasta la purtare nu este ceea mai buna carte de vizita (nici la angajare).

| Iyulia3712 explică (pentru Bula):

Sa ne intelegem, ar fi in cel mai rau caz 8. Nimeni nu vorbeste de 6, sau ceva mai jos. Plus ca am cerut informatii concrete daca se poatebig grin

| Bula a răspuns (pentru Iyulia3712):

Daca e 8 intr-un trimestru, atunci e un accident.
Daca e la media anuala, atunci poate fi problema.