| omudinliftutau a întrebat:

Intrebare pentru legea din Romania si tot odata si din USA(cei care stiu din USA sa raspunda, multumesc)
As vrea o cariera ca politist, nu stiu sigur, ofiter de exemplu.
M-ar impiedica un tatuaj pe piept sa intru in politie? Fie ca e vorba de Ro fie ca e vorba de USA. As avea voie?

4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Coane poate in Ro sa ai de furca la inviorare cu cate un sergent dar in alta parte nu.

| MoNsTeR a răspuns:

Ai voie. tata e politist si are un coleg tanar care are nu un tatuaj ci 2. unu pe picior si unu pe mana. e drept el e subofiter dar nu cred car fi vreo problema la ofiteriwinking.+ ca daca mergi la trupele speciale alea cu mascatii o sa-ti fie de "ajutor" sa zic asa pentru ca daca vei fi trimis sub acoperire vei avea un atu ca infractorii sa te creadabig grin.in USA sincer NU stiu asa ca nare rost sa-mi dau cu parerea

| EternalColor15 a răspuns:

In romania sunt permise tatuajele in politie, sunt interzise doar cele ce sunt socotite contra statului.

| aleeee a răspuns:

Din acte stiu eu, in USA nu ai voie cu tatuaje, dar daca ai legea zice ca trebuie sa le ascunzi mereu.