| Hopeless119 a întrebat:

Intru in clasa a 12 a si imi doresc sa dau la Academia de politie din Bucuresti. Voiam cateva pareri referitoare la diferenta dintre anumite licee. Liceul in care ma aflu este unul de mijloc, pot sa zic, nu e cel mai bun dar nici extraordinar de rau. Am vazut ca multi care vor sa dea la Academie, sunt din colegii nationale. Ma simt putin descurajata. Credeti ca prezinta avantaje si ar trebui sa ma reorientez sau sa invat si sa incerc? Poate cineva dintr-un liceu "normal", sa intreaca o persoana dintr-un colegiu național?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie doar sa inveti foarte bine, mai ales la materiile la care urmeaza sa sustii admiterea. Nu conteaza liceul la care esti.