| Swetlly122 a întrebat:

Îți trebuie carte multă sa devii polițist?

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

De ce îşi duce poliţistul cu el seara la culcare două pahare: unul plin cu apă si altul gol? Că peste noapte poate bea, poate nu bea. happy
Concluzia o tregi singură.

| Kevinn2000 a răspuns (pentru sabin89):

Scuze de deranj...
Ce ai vrut să zici prin asta? Nu am înțeles și chiar sunt curios.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea laughing

| gabicoo a răspuns:

Nu!
Trebuie să ai clasa a doua terminată ca să devii agent.
Dacă ai 4 clase te fac ăștia direct ofițer.
Totuși dacă ai 8 clase locul tău nu e în poliție. E mai bine să te angajezi ca chirurg plastician.
laughing

| Plato a răspuns:

Pentru a deveni ofiter, da.
Pentru subofiter/agent, nu.

| Nirvanaaa a răspuns:

La nivel mediu, trebuie sa ai conditie fizica mai mult.

| oz_1736 a răspuns:

Doua clase dupa liceu, unul de duzina. Pentru ofiteri faci academia

| IoanWild a răspuns:

Salut! In prim plan ai nevoie de diploma de bac. Sa sti sa scrii corect si de asemenea sa vorbesti coerent. Conditie fizica foarte buna. Si sa stii cel putin o limba straina, optional engleza si franceza. Oricum daca mergi pe pile si relatii, aceste cerinte sunt obiective si infirme. Banul si influenta deschid orice bariera. Bafta!

| Ofataoarecare9 a răspuns:

Da