| DanyUzZy a întrebat:

La Academia de Poliție trebuie sa ai o nota de trecere la bacalaureat pentru a intra sau îți trebuie de la o nota in sus, dacă îți trebuie o nota anume care este acesta? Voi lucra 7 zile din 7? Îți trebuie o anumită inaltime? In primele 3 săptămâni ma voi duce la Drajna? Pot intra cu orice liceu, pentru ca vreau sa intru la profil de filologie intensiv engleză. Mulțumesc pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| marian5693 a răspuns:

La academia de politie nu se intra cu nota de bacalaureat. Dar, ca la orice alta facultate, trebuie sa ai bacul luat obligatoriu. Daca ai bacul luat, te inscrii la facultate si iti spune cand sa te prezinti la probe. Au loc 2 probe: o proba sportiva si o proba de testare scrisa(testarea se da in 3 etape: 1) limba romana, 2) o limba straina la alegere dintre engleza, franceza, spaniola sau germana, si 3) istorie, daca tin minte bine). Si in functie de notele pe care le obtii la probele astea te repartizeaza pe locurile alea. Legat de celelalte intrebari, nu stiu un raspuns sigur, deci nu imi pot da cu parerea. Sper ca te-am ajutat cat de cat

| DanyUzZy explică (pentru marian5693):

Mulțumesc!

| marian5693 a răspuns (pentru DanyUzZy):

Cu placere. Ai putea sa accesezi site-ul lor si sa le scrii un mail cu ce ai nevoie sa stii, in caz ca nu poti veni personal la ei sa ii intrebi