| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

La ce dai teza la stiinte sociale?(si daca difera de ani, va rog sa ziceti si asta)
Si la bac din ce materii dam?

5 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

TEZE:
Romana, Geografie/Istorie, Engleza, Logica (IX)/ Psihologie(X)/ Economie sau Sociologie(XI), Filosofie(XII)
BAC:
-Scris: Romana, Istorie, Geografie/Logica/Psihologie/Economie/Sociologie/Filosofie.
-Competente: Romana, O limba straina studiata in liceu (la alegere), TIC (pe calculator).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teze dai:
-în clasa a IX-a la română, engleză, istorie/geografie, logică;
-în clasa a X-a la română, engleză, istorie/geografie, psihologie;
-în clasa a XI-a la română, engleză, istorie/geografie, economie/sociologie;
-în clasa a XII-a la română, engleză, istorie/geografie, filozofie.
Iar bac dai probe scrise din română, istorie, engleză (sau altă limbă modernă), geografie/logică/psihologie/economie/sociologie/filozofie, probe orale dai din română și o limbă modernă (engleză/franceză etc.), iar competențe dai din română, o limbă modernă și TIC.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

In a 11-a nu e posibilitatea sa alearga si sociologia?
La bac ai gresit, istoria e obligatorie.
Geografia e la alegere cu logica, psihologie, economie, sociologie, filosofie.
Si mai sunt si competente la TIC de care n-ai mentionat
Iar la engleza nu se da doar proba orala, ai si scris.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Ai mare dreptate! Mulțumesc că m-ai corectat.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Pentru BAC găsești niște materiale bune aici: https://www.facebook.com/Vreau-să-iau-BAC-ul-521961071330886/