| WayhaughtK a întrebat:

La ce facultati pot merge dupa ce termin filologia?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge la orice facultate vrei, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere. Sigur ca profilul de filologie te auta la admitere in unle facultati, cum sunt filologie, drept, politie, etc.

| SynapseNinja a răspuns:

Te poți duce la orice facultate vrei tu și la care îți place ție, totul depinde de plăcerea ta. Important este să termini liceul cu bine, să iei diploma de bacalaureat și admiterea la facultate. Profilul tău te ajută la filologie, drept, socio-umane parcă, litere, academia de poliție etc.

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Litere, Limbi straine, Drept, Stiinte politice litere, jurnalism, comunicare...