| MiulescuFlorinel2000 a întrebat:

La ce liceu pot intra daca am media in jur de 8.50-9.00? Cu ce medie se intra la : Finante-Banci, Mate-Info și la Academia de politie?
Ps: Nu sunt un sportiv foarte bun.

Răspuns Câştigător
| SilviuStelian a răspuns:

Liceu finante-banci nu exista, poate ceva pe economie (gen liceu economic). La mate-info, economic etc. intri in functie de media pe care o au aplicantii. Gen cum tu ai 8-9, este o medie buna si intri 100%. La Academia de Politie dai o admitere (un examen). Apoi se face o medie cu nota de la scoala generala + nota la exam si in functie de locuri si canditati intri sau nu. Adica daca tu ai media sa spunem 8.50 si sunt 100 de locuri si ultimul canditat are media 8.51, tu nu intri. Ti-am dat doar un exemplu ca sa intelegi, nu te speria! Succes!