| Respekt a întrebat:

La ce te ajuta media de absolvire a facultății?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai la sfarsit vei primi o diploma si va scrie si media. In plus la licenta se da o nota care nu poate fi mai mare cu mai mult de un punct decat media ta din toti anii de facultate. De asemenea conteaza si la master la admitere, dar mai putin, doar daca e concurenta mare la acel master.
Si angajatorii se uita sa vada daca ai fost un student de 9-10 sau unul cu rezultate mai slabe.
Oricum eu cred ca tot ce conteaza e sa stii si sa te descurci in cariera pe care ti-ai ales-o, mai putin importante sunt notele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa intri la master happy

| Alexand3ru1 a răspuns:

Te ajuta daca ii concurenta la Master.
Poate ca se uita si angajatorul la media cu care ai terminat Facultatea, prea putini fac asta ...adica mai nimeni.
Conteaza sa fi bun pe meseria ta si sa iti faci treaba bine pentru patron.