| Tarzhan a întrebat:

La facultate când depun dosarul, copiile documentelor trebuie legalizate la notar? Pe siteul facultății scrie doar copie xerox si originalul, iar autentificarea se face de către comisie. Și cum procedez daca vreau sa depun la 2 facultăți?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este necesar sa fie legalizate. Dupa verificarea copiilor cu originalul functionarul va inscrie pe copii ca acestea sunt conforme cu originalul.
La a doua facultate depui numai copii.

| RoCkKiD a răspuns:

Fa cum cer cei de la universitatea respectiva. Daca nu esti sigura suna la secretariat.

In general daca vrei sa depui dosarul la mai multe facultati iti elibereaza o adeverinta ca actul in original se afla la facultatea X si ca facultatea Y poate sa verifice linistita dosarul fara.