| Joker3134 a întrebat:

La hotelurile de 5 stele din Bucuresti cât credeti ca sunt salariile? Dar la 4 stele?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Intr-o oarecare masura iti dai seama ca se reflecta si in salarii, dar marea smecherie e ca la 4-5 stele ai sanse de bacsisuri mult mai consistente ca la hotelurile alea pentru saraci...winking

6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pe ce post?
Receptioner de la 1600 lei full time.

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns (pentru Joker3134):

Ca bucatar in Bucuresti in restaurant bunicel in centru ai minim 1000eur salariu dar te duci la munca si 6 zile pe sapt ca nu merge sa faci mancare pe 3 zile si s-o bage la congelat, evident nu vorbim de resturante in care meniul se rezuma la piept de pui si ciorba de pui.
''Bucatarul are mai mult de ce? ''
LOL, ghici de ce?

| Demidol a răspuns:

Stelele alea sunt pentru clenti si tarifarea lor. Nu pentru angajati.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Demidol):

Intr-o oarecare masura iti dai seama ca se reflecta si in salarii, dar marea smecherie e ca la 4-5 stele ai sanse de bacsisuri mult mai consistente ca la hotelurile alea pentru saraci...winking

| Amyah a răspuns:

Vezi mai multe aici despre salarizare in hoteluri - https://adnanamatei.ro