| GraveDigger91 a întrebat:

La liceu se fac clasele 9-12 adica 4 ani, intrebarea mea este.Pot sa fac 2 ani de liceu teoretic si 2 de liceu profesional si sa ies cu meserie? Dau funda

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Da poți.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Faci profesionala 3ani, dupa aceea daca vrei te poti inscrie la seral, cu, sau fara frecventa.
Dar, ai grija 3 ani de profesionala sunt considerati drept 2ani de liceu.

| Raducons a răspuns:

Mai bine faci doi ani la teoretic si din clas 11 te transferi la liceul care are meseria care o vrei este mai bine, dupa profesionala ma indoiesc ca mai poti continua, sunt multe diferente si trebuie sa faci inca doi ani.

| Edd27 a răspuns:

Faci mai întâi profesionala ( 3 ani ) și ieși cu o meserie, iar dacă vrei și diplomă de bac te înscrii la liceu ( 2 ani)