| MadalinaGabriela02 a întrebat:

La liceul de arte, ce materii se fac mai exact si bacul la ce se da (nu sunt deloc informata)?
Daca as vrea sa ma transfer la un alt liceu cu un profil teoretic (filologie) de la liceul de arte ar exista vreun inconvenient?
De asemenea, daca faci liceul de arte in Romania, poti aplica pentru o facultate pe acelasi domeniu in strainatate?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, poti aplica in strainatate la o facultate in domeniu.
Cred ca te poti muta, nu vad de ce nu, depinde de cat de strict este liceul respectiv si-n ce clasa esti.