| Anonimusdesteptu a întrebat:

La liceul economic se poate face si profesională?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Liceul economic, ca toate liceele vocationale, acorda o calificare profesionala la sfarsitul studiilor, pe langa diploma de bacalaureat, daca reusesti, asa ca nu este nevoie de scoala profesionala, aceasta este organizata separat de liceu si tine doar 2-3 ani, dupa caz, fata de liceu care tine la zi 4 ani.

| Cristian_Robert_1993_1xgj a răspuns:

Fratele meu invata la economic si mi-a zis ca poți face si profesională.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cristian_Robert_1993_1xgj):

Nu poti face 2 scoli - liceu si scoala profesionala - in acelasi timp.
Sigur ca se poate ca liceul sa aiba si clase de scoala profesionala.