| Joker3134 a întrebat:

La maistri militari e greu de intrat?

3 răspunsuri:
| Cosmin183M a răspuns:

Sunt specialiştii şi/sau luptătorii care ocupă funcţii de comandanţi/şefi de grupe, plutoane în structurile combatante sau asigură conducerea structurilor tehnice de suport logistic. Formarea lor profesională urmăreşte dezvoltarea competenţelor de luptător, precum şi de utilizarea, administrarea, întreţinerea şi repararea armamentului, tehnicii şi materialelor din dotare, în vederea asigurării operativităţii acestora. În aceeaşi măsură, maiştri militari şi subofiţerii în a doua parte a carierei se specializează în activitatea de stat major şi de management executiv al activităţilor din armele, serviciile şi domeniile funcţionale ale armatei. Atât maiştrii militari cât şi subofiţerii au posibilitatea, pe parcursul carierei militare, de a deveni ofiţeri.
Din cate stiue eu iti trebuie bac-ul

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin183M a răspuns (pentru Joker3134):

Depinde numai de tine, daca vrei si iti place vei reusi nimic nu iti va sta in cale, dar daca nu iti place nu te baga, sau daca esti cu gandu ca ei bani de te inbogatesti.