| Joker3134 a întrebat:

La medicină se fac 12 ani? Pai cum sa stea omul atât în facultate?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu 12 ani de facultate. 6 ani facultatea, pe urma practica supervizata.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Joker3134):

Pe urma pleaca in UE si se umplu de bani. Dar loseri exista in orice profesie, medicii si studentii la medicina au cel mai mare procentaj de sinucideri reusite.

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns (pentru Joker3134):

Din ce cauza se sinucid sau din ce cauza reusesc? E o facultate solicitanta si asta cu plecatul in UE si umplutul de bani e valabila doar partial. E un proces destul de lung si asta fara sa iei in calcul ca oriunde pleci trebuie sa stii limba foarte bine si sa muncesti din greu ca sa te bage cineva in seama.

Răspuns utilizator avertizat