| DelenainTVD a întrebat:

La oriflame ce se intampla daca eu comand ceva pentru o cunostinta dar acea persoana se razgandeste cand ii duc produs pentru a-mi da bani.ce pot face? trebuie sa platesc eu sau pot trimite produsul inapoi?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând trebuie să ai clieți de bună credință, a comandat trebuie să plătească.
Dacă nu dorea, nu le solicita.
Le poți returna numai dacă au un defect din fabrică, etc.
Pa, pa.

| Ceriik a răspuns:

Din pacate tb sa platesti tu. De aia nu trebuie sa iei comanda oamenilor neseriosi.

| stlucian a răspuns:

Poti trimite produsul inapoi dar asta o sa scada punctele tale si implicit credibilitatea.Pe viitor incearca sa eviti semenea persoane s-au un avans ceva!
Aceste lucruri se intampla frecvent si trebuie sa ai o marja de eroare/pierdere(inainte de te apuca de asa ceva!(bineinteles ca si firma se asteapta la asemenea lucruri)dar incearca ca produsul respectiv sa-l vinzi alt cuiva! DACA POTI!

PS:In asemena cazuri TU nu pierzi decat credibilitatea! Si daca te ocupi de mai mult timp poate fi stearesa(atata timp cat ai adus beneficii companiei)