| lSarcastiquel a întrebat:

La sfarsitul lui ianuarie ar trebui sa plec in Marea Britanie sa studiez acolo dar nu am Cambridgeul luat. Am inteles ca ar fi o sesiune in decembrie si vreau sa ma pregatesc in aceste 2-3 luni intensiv pentru a-l lua. Imi puteti da niste sfaturi cei care l-au dat si luat? Ar fi bine sa dau Cambridge sau alt examen pentru a studia in Marea Britanie?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic cambridge dar sincer nu știu dacă îți ajung 2-3 luni, e un examen foarte greu. depinde și la ce nivel ești dar tot e greu rău

| lSarcastiquel explică (pentru Adry05):

Sunt 60% decisa deja la ce scoala vreau sa merg si acolo se cere Ielts. Am inteles ca e mai usor, stii ceva despre el?

| Adry05 a răspuns (pentru lSarcastiquel):

Nu, eu cambridge am dat

| Bizon95 a răspuns:

Ai NEVOIE de Cambridge?!?
nu poti sa studiezi acolo fara?