| gongsterbeep a întrebat:

La umf in ultimii 3 ani de facultate, cam cat timp petreci la spital si cat la facultate?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| LadyKanae a răspuns:

Hei! Eu sunt doar anul I la medicina generala, dar stiu de la colegii mai mari ca in anii clinici, atat stagiile, cat si cursurile se fac in spital. Diferenta o face faptul ca stagiile se desfasoara pe sectii, chiar la patul pacientului, iar cursurile in amfiteatrele care se afla intr-o anumita sala din clinica. In concluzie, in ultimii 3 ani cam tot timpul esti in spital, cel putin asa e la UMF Cluj, unde studiez eu.