| anonim_4396 a întrebat:

La un supermarket din orașul meu este un șef de magazin mobil și un șef de tură. Când merg pe acolo, este numai șeful de tură. Șeful de magazin este detașat momentan în alt oraș și nu se știe când poate fi găsit. Șeful de tură și-a luat acum toate atribuțile ca și cum el ar fi șeful de magazin. Nelămurirea mea este: dacă acel șef de magazin mobil este din orașul meu și lucrează la acest supermarket dar se ocupă și de alte supermarket-uri din județ, nu este el totalmente responsabil de activitatea supermarket-ului de care vă zic? Poate să vi se pare stupidă întrebarea dar sunt confuză. Nu este șeful de magazin cu mai multă autoritate decât șeful de tură? Chiar dacă este mobil.

Răspuns Câştigător
| alexwahl a răspuns:

Daca o persoana detine 10 magazine, e posibil ca ea sa tina pe piciare afacerea, fara echipa? Acea persoana are nevoie de o echipa buna, si de cate un lider pentru echipa respectiva, iar liderului i se atribuie responsabilitatea totala, chiar daca nu el e proprietarul afacerii. Asta este doar un exemplu.