| alexandruth a întrebat:

La urmatoarea intrebare vreau sa imi raspunda o persoana sau mai multe care se pricep la asa ceva, nu persoane care doar incearca sa ajute sau se prefac ca stiu (cauta pe Google raspunsul sau pe mai stiu eu ce site-uri). Deci, vreau sa merg pe domeniul ethical hacking (necunoscatorii sa nu sara in sus, e legal), dar nu stiu de unde sa incep. Vreau sa invat totul de acasa (din cate am vazut, se poate) si cu cheltuieli minime (adica doar pe carti). Nu stiu ce ar fi mai bine, pentesting sau ethical hacking. Am cunostinte multe despre linux (in momentul de fata folosesc Kali), stiu programare (C, C++, HTML, PHP) si daca e nevoie invat si alt limbaj cum ar fi Javascript.

Deci, problema mea e urmatoarea... De unde incep sa invat? Care sunt ramurile acestuia? V-as fi de mare folos daca mi-ati raspunde la intrebarile astea si mi-ati detalia putin, fie aici fie pe privat. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| Ronaleo a răspuns:

Nu stiu, insa iti spun ca daca mai pui o astfel de introducere nimeni nu o sa-ti raspunda, lasi intrebarea simplu, vezi raspunsurile si apoi tu hotarasti daca vreun raspuns ti-e util (sfat). Succes in cariera!

| diaac a răspuns (pentru Ronaleo):

Subscriu si eu la raspunsul lui brandinho, cam generala introducerea intrebarii, am intrat pentru ca stiu ceva dar se pare ca nu din domeniu. Fii mai specific in titlul intrebarii si probabil vei primi si raspunsuri mai pe masura.