| Sara2 a întrebat:

Lucrez de aproape un an la un hotel, cam de o luna am inceput cursul de receptionera in cadrul hotelului, ne-a trimis de la hotel sa il facem, eu vreau sa imi dau demisia din motive personale, mi-o pot da pe timpul cursului? daca da, ce trebuie sa fac, sau cum trebuie sa procedez sau ce consecinte sunt?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia-ti liber sau ceva, vorbeste cu patronul. E pacat sa nu termini cursul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta scrie in contractul tau, dar in general daca respectivul curs costa va trebui sa il platesti sau ceva de genul

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!

Da, poti sa ti-o dai pe timpul cursurilor, dar ar fi pacat sa renunti la cursuri.

| Johndoe2023 a răspuns:

Totul depinde de clauzele contractului de munca pe care il ai.

| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

Demisia in mod normal poti sa ti-o dai.dar acum depinde cum te-ai inteles tu cu ei....sunt diferite contracte...si cum te-ai intelesc cu ei in legatura cu cursurile. daca te-au obligat sa stai la ei o perioada dupa ce termini cursurile.