| iuliana24 a întrebat:

Lume..am o dilema si am nevoie de ajutor! Dintre o facultate pe specializarea de kinetoterapeut si o postliceala de asistenta medicala, ce ar fi mai indicat?
Am terminat pe profilul de filologie.

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Asistenta medicala, te angajezi la stat, ai salariul asigurat. La un moment dat, poti pleca si afara cu o astfel de diploma. Daca iti doresti.

6 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Cred ca e mai misto la postliceala de asistenta medicala, dar si in cadrul facultatii de medicina e un departament pe asistenta medicala. La kineto e cam incerta treab

| iuliana24 explică (pentru Yurisa):

Eu m.as fi dus la medicina, doar ca am terminat filologie si nu o sa iau examenul.

| Yurisa a răspuns (pentru iuliana24):

Atunci fugi la postliceala, te poti inscrie la facultate oricand daca vezi ca nu iti place, nu e o tragedie

| iuliana24 explică (pentru Yurisa):

Asa voi face!

Răspuns utilizator avertizat