| FetitzaLoca97 a întrebat:

Luni sunt preselectiile pentru balul bobocilor, as vrea sa stiu cum sa ma pregatesc mai exact....va rog ajutati-ma... e urgent :*

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Am organizat 5 balul bobocilor, de 3 ori balul liceelor plus balul fulgilor de nea, martisorului, balul balurilor etc. Am organizat, aranjat tot felul de concursuri de miss. Nu are rost sa scriu un post kilometric aici daca ai vreo intrebare da-mi mesaj si iti voi raspunde. Depinde de la liceu la liceu, depinde de organizatori dar in pricipiu lucrurile sunt la fel. La preselectie iti recomand sa nu fii ingamfata, sa iti pui niste tocuri daca nu esti prea inalta, daca esti prea inalta nu iti pune (noi incercam sa facem cate 6 perechi daca o fata era foarte frumoasa dar inalta nu o putea trece preselectia in cazul in care nu aveam un baiat cel putin inaltimea ei ). Vei fi intrebata de ce vrei sa iei miss-ul sau de ce vrei sa participi : raspunsul poate fi ca vrei sa castigi dar depinde de persoana uneori poate fi interpretat negativ. Iti recomand sa spui ca vrei sa iti faci prieteni si sa capeti experienta. Zambeste si fi sigura pe tine si vei obtine votul juriului din liceu de data asta. La bal vei fi jurizata de profesori si sponsori, atunci e alta poveste.

3 răspunsuri:
| diwa a răspuns:

Imbraca-te in asa fel incat sa nu fi nici banala, dar nici mult prea indecenta pentru scoala. O fusta pana la genunchi si o camasa mulata cred ca ar merge, si poti sa-ti iei si niste botine cu toc mic. Machiaza-te mai mult decat de obicei, dar totusi sa fie si ca pentru scoala si poti incerca sa-ti faci niste bucle lejere. Nu uita sa zambesti NATURAL, sa fi sincera cand ti se vor pune intrebari si sa comunici deschis cu "juriul". Multa bafta!

| FetitzaLoca97 explică:

Multumesc...