| Pikachu03 a întrebat:

Mă ajută licența de filosofie să cresc în grad la armată?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da in masura in care facultatea este recunoscuta de armata pentru ca au nevoie de asa ceva. Cum in armata nu cred ca exista un loc de filozof nu te ajuta cu nimic!

| sierra1 a răspuns:

Deloc doar eventual să ințelegi prostia și proștii cu care te confrunți

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În armată sunt și posturi ca acela de istoric militar, de analist. Dar grad suplimentar nu ți se va acorda pentru asta.

| SingleForOne a răspuns:

Gandirea critica si logica, cred ca te-ar ajuta cel mai mult

| LaurAndreii a răspuns:

In SUA e foarte frumoasa armata. de ce nu pleci din Romania?

| LaurAndreii a răspuns:

Daca vrei te duci ori in SUA ori in Rusia daca vrei sa fii soldat al armatei.