| andreeamihaela1926 a întrebat:

Mă numesc Andreea, am 17 ani și locuiesc în Marea Britanie de 4 ani! La momentul actual mă aflu în ultimul an de liceu, peste 2 luni voi susține bacalaureatul! Aș vrea să mă întorc înapoi în România și respectiv să urmez o carieră în poliție. Îmi poate spune și mie cineva materiile din care voi fi evaluată la admitere in Academia de Poliție? Respectiv pentru poliția de frontieră! Presupun că îmi va fi greu având în vedere că trăiesc în străinătate! Orice informație mi-ar fi de mare folos. Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, inscrierile la Academia de Politie s-au incheiat in ianuarie... dar, mai bine cauta informatie pe google!
Vezi de probele eliminatorii si conditiile de acceptare in academie.

| andreeamihaela1926 explică (pentru Violleta2022):

Da, am citit ceva pe site-ul oficial dar informațiile mi se par prea "evazive" nu sunt informații detaliate! Și aspectul ăsta mă pune în dificultate! Oricum mulțumesc pentru timpul acordat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreeamihaela1926):

Daca vrei informatii detaliate, contactezi telefonic secretariatul unei academii, si ceri toate informatiile pe care le doresti.

| andreeamihaela1926 explică (pentru Violleta2022):

O să încerc să sun la ei în viitorul apropiat!