| Ukaya a întrebat:

Ma pot inscrie in armata ceva functie mica fara bac?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja ca SGP (soldat si gradat profesionist), pentru soldat profesionist se cer ca studii doar 10 clase. Sigur ca trebuie sa fii apt medical si sa reusesti la probele fizice.

| Ciprian09 a răspuns (pentru Ioandelasal):

La ce întrebări are omul pe el nu ii da nimeni psihologicul!

| Salontanul a răspuns (pentru Ciprian09):

Si eu i-am raspuns la cateva intrebari. Acum imi dau seama ca n-are rost. Omul e complet fata ITP.hee hee

| Dismally a răspuns:

Da, soldat e prima functie indiferent daca ai sau nu bac.

| chuckmanson a răspuns:

Tu te faci și învățător și doctor și membru de partid și militar in acelasi timp?rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| salieri84 a răspuns:

Mai flacau, daca esti in toate abilitatile mintale, vei intelege ca cel putin fara bacalaureat, nu ai nicio sansa de a ocupa o functie decenta. Degeaba incerci marea cu degetul; fara carte, n-ai parte.