| AliceAnnnnna a întrebat:

Mereu mi-am dorit sa ajung educatoare. As dori sa ma bag anul acesta la "Științe ale educației" pe psihopedagogie și învățământul preșcolar. Eu sunt anul 3 la Comunicare și Relații Publice. In afara de educatoare as dori sa mai am un job paralel cu educatoarea. Ce credeti ca ar merge paralel cu acest Job având in vedere ca fac C.R.P separat? Va rog frumos fără răspunsuri "mori de foame" "nu ajungi nimic" "facultățile alea sunt inutile" ca nu bag de seama răspunsurile. As dori niște sfaturi.

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Cam greu, problema majora cu jobul de educatoare e ca programul e fix pana in ora pranzului decia ia vea nevoie de ceva part time dupa masa sau sa faci ceva freelancing.

Daca nu cumva ai si alte skilluri freelancingul iese din schema si nu cred ca o sa te angajeze nimeni part time fara experienta, poate la Mc.

In plus, pana si jobul de educatoare e greu de obtinut pentru ca fiind incepatoare o sa il prinzi cel mai probabil la sat ca in orase sunt ocupate posturile asa ca va trebui sa faci naveta deci la cele ore de lucru mai adaugi 1-2 de de transport pana la satul ala si inapoi asa ca scanele de job part timp sunt si mai mici.

Realitatea e ca vrei o combinatie dificil de obtinut nu vreau sa iti stric filmul dar poate vrei sa te orientezi catre ceva mai realist inainte sa te dai cu capul de realitate.