Întrebare recomandată | kavasaki99 a întrebat:

Merg la un interviu de angajare, ce trebuie sa am in vedere?

Răspuns Câştigător
| Roliii a răspuns:

Sa fii imbracat corespunzator, sa creezi o impresie buna, sa fii detasat, sa asculti cu atentie desavarsita inainte de a raspunde si inainte de toate sa fii calm si relaxat( totul o sa fie bine).

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa ai calmul controlat si sa nu intrerupi cand vorbeste ala de la RU

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Mai nou human resources laughing

| LoveSleep a răspuns:

Păi, o grămadă de lucruri.
În primul rând, dimineața, când îți deschizi fereastra ar trebui să ai grijă să nu cumva să cazi sau să te lovească un porumbel mesager în față. Well played.
În trafic, nu uita: verde pleci, roșu stai. Nu e invers, nu vrei să fii baba de acum câteva zile ale cărei mațe mucegăite erau împrăștiate în toată intersecția. Ajungem și noi la interviul ăla, nu?
De asemenea, ai grijă la boschetarii care te ajută să parchezi. Nu știi când și-a făcut ultima dată vizitele la oftalmolog și n-ai vrea să cazi 5 etaje din parcările alea suspendate șmechere dar atât de prost făcute.
Dacă ai ajuns la punctul ăsta și picioarele tale încă ating solul, ești pe val. Sau cum ar spune Elena Farago după un gang bang cu negri, ești pe p a ta.
E important să nu uiți că dezastrul se ascunde în fuste scurte și decolteu. Viața e plină de pericole și nu se știe când te lovește necazul și nu mai ajungi la interviul de angajare pentru postul de menajeră cu spor de rușine, viol și traumatisme vizuale postat de Taistariu pe pagina de Facebook.

| Donsavas a răspuns:

Depinde de job.
Pentru a fi evaluat profesional,in cadrul unui interviu,trebuie sa te asigur dinainte ca ai toate caracteristicile si competentele necesare pentru a lucra in domeniul ales,cu functia dorita,inclusiv.
Pe plan personal,trebuie sa dai dovada de educatie si decenta.
Cerintele date de angajator nu sunt numeroase,mai degraba, asteptarile acestuia sunt cele ce trebuiesc luate in vedere. De aici se incepe, mai apoi, restul pretentiilor le vei afla de la acesta pana sa semnezi contractul de munca dupa care, odata ce ai decis sa colaborati, iti asumi toate responsabilitatile. Zi buna!

| Clorox a răspuns:

Sa fii calm, fii relaxat si n-o da-n barawinking

| Betty12345678 a răspuns:

Sa nu te dai de gol ca esti acolo doar pentru bani

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Sincer sa fiu, sa ai mereu o atitudine pozitiva.Sa fi calm, si sa fi atent la ce raspunsuri dai. Fara emotii ca nu isi au rostul. happy

| Skippy223 a răspuns:

Trebuie sa ai in vedere daca angajeaza, in primul rand.

Scuze, nu m-am putut abtine! Succes!

| Roliii a răspuns:

Asta e foarte faina daca te intreaba de ce vrei acest job
http://www.myjob.ro/......t-job.html

| andrabella a răspuns:

In primul rand trebuie sa poti un limbaj adecvat sa ai un limbaj vestimentar corespunzator job-uli, sa fi hotarat in raspunsurile pe care le dai. succes

| Petru_Boia_1992 a răspuns:

Sa fi imbracat corespunzator, sa fi serios, sa fi atent la conversatia pe care o ai, gandeste ca e o persoana foarte importanta, cum ai tratao?