| dominat a întrebat:

Merita sa dai admitere la scoala de politie Campina? Esti tratat decent acolo? adica sa nu fii considerat sclav, batjocorit de profesori.Cum sunt conditiile de cazare acolo? As vrea sa incerc dar nu stiu daca merita, nu prea imi place sa "merg pe burta" pentru a atinge acest "plan de viata"...consider ca anii tineretii sunt importanti si nu as vrea sa pierd 2 ani adunand frustari in mine pe bancile scolii de politie.
Se face matematica acolo? (am terminat profil teoretic)
Ai acces la sala de forta de acolo?(daca exista)
La mancare nu sunt pretentios dar cantitatea conteaza...iti da mancare incat sa "sature" un om de 100kg?
Imi place dreptatea si nu plec capul in fata cuiva care nu are dreptate doar pentru ca are un grad mare sau e "cineva".Nu prea accept sa fiu spalat pe creier...
Sper sa nu fiu judecat gresit...stiu ca o sa am de pierdut in viata din cauza caracterului dar asta e!
Credeti ca as face fata acolo fara regrete si frustrari?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Merita in masura in care esti dispus sa inveti serios si sa ajungi ecva in viata!

Daca ai 100 kg, nu vei fii acceptat in scoala, pentru ca sunt niste criterii de sanatate care se impun.
Nu vei putea trece de proba medicala! Apuca-te serios de slabit sa ajungi la un raport sanatos de inaltime si greutate ca sa fdii acceptat la acea scoala.
Adica: daca masori 1.85m greutatea ta trebuie sa fie 75-80kg
La 100kg ar trebui sa ai o inaltime de 2 metrii.
Deci, tu ce inaltime ai?

Regretele si frustrarile nu-si gasesc locul in viata cuiva care vrea sa faca ceva cu ea!
Daca pornesti in viata punandu-ti singur piedici si punand conditii, nu vei realiza niciodata nimic.
Schimba-te pentru ca nu-i normal sa judeci viata atat de limitat.

| dominat explică (pentru Violleta2022):

Am masa musculara mare...ce-i drept stiu ca nu te primeste nici cu masa musculara mare dar pana atunci am timp sa mai mai definesc happy

3 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Cunosc o fata care este acolo, prea multe detalii nu am sa-ti dau dar, se pare ca ii este bine acolo, conditii decente.

| voicualexvoicu a răspuns:

Am un prieten acolo si totul este destul de ok, nu este abuzat sau mai stiu eu ce, conditii sunt, nu te duci acolo pentru comfort totusi.Sugerez raspunsul Grettei.