| Jemeicanu7777 a întrebat:

Merita sa faci facultatea de medicina din Londra, apoi sa te intorci in tara pe un salariu mai mare decat pe care l-ai fi avut daca faceai facultatea in Romania?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca au parintii 120-150 mii de euro, sa te tina la facultate in Londra, pe perioada a 6 ani

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are unde faci facultatea cu salariu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salarul unui medic depinde de specializare, și de experiența profesională, anii de practică clinică, nu de faima facultății.

| Lion56 a răspuns:

Ce treaba are locul unde ai terminat cu salariul?
Totusi, daca vrei sa faci invers, adica sa termini in Romania si sa pleci in Londra, atunci fa facultatea direct in Londra, ca nu avem nevoie noi ca romani sa platim facultatea, mai ales daca esti la buget, unuia care oricum va pleca din tara.

| Jemeicanu7777 explică:

Daca iti deschizi un cabinet particular poti pune pret mai mare fiindca "ai facut facultatea in Anglia"