| ion3333 a întrebat:

Merita sa intru la un liceu pe profilul biologie-chimie(Stiinte ale naturii)?
Ce materii se fac? Se face multa matematica? Si la ce se da BAC-ul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AlexAlxAlex a răspuns:

Eu sunt la acest profil si zic ca merita, mai ales daca esti nehotarat in legatura cu cei vei face mai departe, acesta este un profil de mijloc, se de bacul la Romana, Matematica si la alegere dintre biologie, fizica sau chimie (de asemenea poti alege la bac biologia de clasa 9-10 sau 11-12, si asa mai departe), de asemenea dai teza la romana, matematica, si 2 materii dintre biologie, fizica sau chimie, in concluzie e un profil fain in care faci cam de toate.

| ion3333 explică (pentru AlexAlxAlex):

Si cate ore faci din fiecare? fizica, chimie si biologie

| AlexAlxAlex a răspuns (pentru ion3333):

Depinde de liceu, eu faceam intr-a noua parca 3 de fizica, 3 biologie si 2 chimie, iar intr-a zecea 3 fizica 2 biologie si 3 chimie.