| almaz a întrebat:

Merita sa ma bag intr-o multinaționala cu salariu de 32 mln in București? Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Andreibbv19 a răspuns:

Da merita, si eu am lucrat intr-o multinationala, ai multe avantaje, salariu platit la timp, bonusuri, prime de vacanta de pasti si de craciun.

| almaz explică (pentru Andreibbv19):

Mulțumesc, asta voiam sa aflu.

| ywar a răspuns (pentru Andreibbv19):

Vorbesti ca sa nu taci. Nu ai experienta de lucru nici de aici pana la Chitila.
Daca multinationala de care vorbesti nu are contracte peste 50% din angajati zboara cum au venit. Contractele sunt cheia, pentru ca ele dau de lucru la oameni. In momentul in care vrei sa te angajezi undeva studiezi putin firma respectiva intreband in stanga si-n dreapta nu despre salariu (si acela e important), ci mai degraba despre stabilitatea ei.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce ne intrebi pe noi. Noi nu stim ce cheltuieli ai tu.

| mihai69 a răspuns:

În România, salariul se plătește în lei, nu în mln (?!?).
Acum, dacă merită sau nu - doar tu poți ști, în funcție de pregătirea pe care o ai, experiență, cerințele postului, program de lucru, alte avantaje (telefon, mașină, bonuri de masă, asigurare medicală etc.) și nu în ultimul rând, alte oferte/oportunități posibile din zona ta.

| gigite a răspuns:

Numai cu capu' - pentru 32 de milioane (prescurtarea ta mln=MLN!)